ייפוי כוח

ייפוי כח מתמשך

במסגרת ייפוי כח מתמשך, אדם אשר נמצא בקו הבריאות (מעל גיל 18) ממנה בן משפחה, אדם אחר הקרוב אליו או איש מקצוע מהימן אחר אשר הוא סומך עליו לשמש כמיופה כח שלו, המאפשר לאדם לתכנן את עתידו וכיצד ייראו חייו בעתיד, אם יגיע למצב שבו הוא לא מסוגל לקבל החלטות או לנהל את חייו בהיבט מסויים (בריאותי, רכושי, אישי):

ייפוי כח לעניינים רכושיים: סמכות לקבל החלטות ולבצע פעולות הנוגעות לניהול נכסים, כספים, ניהול חשבונות בנק, השקעות ועוד.

ייפוי כח לעניינים אישיים: סמכות לקבל החלטות ולבצע פעולות הנוגעות לרווחתו של אדם, איכות חייו, סיפוק הצרכים היומיומיים שלו (לדוגמה מזון, ביגוד ועוד).

ייפוי כח לעניינים רפואיים: סמכות לקבל החלטות לאשפוז, מתן טיפול רפואי ועוד.

בעבר, במצב שבו אדם ללא כל התראה מוקדמת מחמת מצב נפשי, רפואי או חלילה תאונה קשה איבד את היכולת שלו לטפל בענייניו, נדרשו בני משפחתו לפנות לבית המשפט לצורך מינוי אפוטרופוס לאותו אדם. הליך מינוי אפוטרופוס גוררות התעסקות פרוצדוראלית ובירוקרטית בכל עניין הקשור לאדם שמונה לו אפוטרופוס וכן בהוצאות כלכליות רבות אשר עליהן יש לדווח מעת לעת לגורמים המפקחים על אפוטרופסים.

ייפוי כח מתמשך הוא הסדר משפטי אשר בא להקל במידה רבה על המצב הקיים.

חשוב לציין שייפוי כח מתמשך ייערך ויאושר על ידי גורם מקצועי, עורך דין אשר אין לו עניין אישי בייפוי הכח ואשר עבר הכשרת חובה של האפוטרופוס הכללי. 

לא כל עורך דין רשאי על פי חוק לערוך ייפוי כח מתמשך!

חשוב ומומלץ לערוך ייפוי כח מתמשך באמצעות עורך דין הבקיא בנבכי ההליך. משרדינו מתמחה בעריכת ייפוי כח מתמשך במקצועיות, ברגישות הנדרשת, ובתשומת לב לפרטים הקטנים ומעניק שירות משפטי מיטבי ללקוחותיו.

לקוחות מרוצים
0 +
שנות ניסיון
0 +
שותפים עסקיים
0
עסקאות נדל"ן שליווינו
0

כתבות קשורות

מעוניינים שנעבוד יחד?

מוזמנים לעבור לעמוד היצירת קשר ולהשאיר לנו פרטים בטופס.
הנציגים שלנו כבר ידאגו לדבר אתכם.